Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Optymalne wykorzystanie środków Unijnych

dodano 2014-11-13 09:53 w kategorii: Informacje

13 listopada br. w biurze poselskim Bousława Wontora odbyła się ostatnia konferencja programowa KKW SLD-Lewica Razem podczas, której kandydaci na radnych do Sejmiku Województwa Lubuskiego zaprezentowali swoje stanowisko i pomysł na "Optymalne wykorzystanie środków Unijnych". W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli Lidia Gryko, Tomasz Wontor, Edward Fedko i Józef Bartkowiak.

>> Radio Zielona Góra <<

>> RTVLubuska <<

Optymalne wykorzystanie środków Unijnych

W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej Województwo Lubuskie będzie beneficjentem ogromnych środków finansowych. Doświadczenia ostatnich lat dowodzą, że w minionej perspektywie UE środki częściej były wydawane, a nie inwestowane, co w konsekwencji spowodowało, że w skali regionu nie uzyskano optymalnej wartości dodanej. Ogromny problem dla beneficjentów stanowiły skomplikowane i długotrwałe procedury, zarówno dotyczące wdrażania projektów jak również ich rozliczania. W związku z powyższym w nowej kadencji podejmiemy następujące działania:

 • Środki wsparcia Unii Europejskiej mają służyć dynamicznemu rozwojowi naszego regionu w wielu obszarach życia gospodarczego i społecznego. Stąd też naszym zadaniem będzie optymalne zainwestowanie pieniędzy, a nie ich często bezsensowne wydanie.

 • Zdecydowanie uprościmy procedury naboru projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz ich rozliczenia.

 • We wszystkich komponentach programów regionalnych wprowadzimy zasadę zaliczkowania realizacji projektów, co w sytuacji dużego zadłużenia samorządów umożliwi im sięganie po kolejne środki.

 • W przypadku małych projektów realizowanych przez Euroregiony podejmiemy inicjatywę zdecydowanego uproszczenia wdrażania i rozliczania tych projektów.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.